imamka

Turistické zajímavosti

Kovárna

Kovárna
 

Na trase mezi novohradským náměstím a Státním hradem se v půli cesty nachází nepatrný objekt, který je poprvé zmiňován v roce 1719 jako kovárna rodiny Grossingerů a tak je i veden až do roku 1879. V dalších letech byl tento domek č. p. 36 využíván především k bydlení, ale nebyl nikterak opravována ani udržována.
Díky snaze Města Nové Hrady, které kovárnu vykoupilo, se podařilo v roce 2001 začít se záchrannými pracemi. Z prostředků Ministerstva kultury ČR, Programu regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón, bylo městu v průběhu let 2001 - 2002 přispěno částkou 17,7 mil Kč. Dále se v roce 2002, mimo rozpočet města samotného, podílejí na rekonstrukci i finance z prostředků programe Phare ve výši 1,5 mil Kč. Díky této významné pomoci se městu podařilo do zahájení turistické sezóny v roce 2003 zprovoznit v tomto zajímavém objektu uměleckou kovárnu, která je z velké části zpřístupněna veřejnosti. Návštěvníci si zde mohou prohlédnout kovářské řemeslo a v budoucnu zde bude vybavená „ selská sednice", s expozicí kovářského umění.
Důležitou prací architekta, dohledem památkářů a zručností dělníků, kteří se podíleli na této opravě došlo k vytvoření „živé" technické památky.

Návštěvníci se mohou přijít do kovárny podívat kromě pondělka každý den od 9:00 do 16:00 hodin

NOVINKY Z REGIONU

26.07.2011

Muzeum užitkových vozidel

Zajeďte se podívat do Trhových Svinů do nově otevřeného muzea užitkových vozidel. Vítáni ...
07.06.2011

Aktuální státní svátky v Rakousku 2011

26.10. Národní den

1.11. Svátek Všech svatých

8.12. Svátek nepos ...

Doporučujeme:
Wellness hotel
Vybavení obchodů
Ubytování Nové Hrady
Zahradní nářadí Fiskars
České sedací soupravy
Odstranění tetování
Studium v USA na středních školách