imamka

Turistické zajímavosti

Buquoyská Rezidence

Buquoyská Rezidence
 

Rezidence sídlí na náměstí nedaleko kostela a kláštera. Na místě dnešní rezidence stály původně 3 domy. Pravděpodobně v severní části náměstí stával tzv. panský dům v němž přebývali během svých návštěv Nových Hradů například poslední Rožmberkové a v němž se po nezbytných úpravách ubytovala také nová Buquoyská vrchnost. V roce 1636 a 1644 přikoupila hraběnka Magdalena Buquoyová od měšťanů dva sousední domy a rezidence mohla být tímto směrem rozšířena.

V 1 ½ 18. století byla rezidence dále přestavována, po určitou dobu byla též spojena s kostelem krytou dřevěnou chodbou ve výši prvního patra.

Rezidence bývala luxusně vybavena o čemž vypovídají dochované inventáře, jenž se zpravidla pořizovali při úmrtí majitelů.

V souvislosti se stavbou nového zámku, kam se mohla vrchnost již v roce 1806 nastěhovat, bylo z rezidence na zámek odvezeno veškerá použitelné vybavení a budova tak ztratila sovou rezidenční funkci. Byly sem umístěny buquoyské úřady a byty úředníků. Později zde sídlil také okresní soud.

Veškeré stavební úpravy zde prováděné přizpůsobovaly budovu novému využití. Z těch nejviditelnějších byla zbořena spojovací chodba do kostela, snesena nevelká věžička a odstraněn balkon do náměstí.

 

 

NOVINKY Z REGIONU

26.07.2011

Muzeum užitkových vozidel

Zajeďte se podívat do Trhových Svinů do nově otevřeného muzea užitkových vozidel. Vítáni ...
07.06.2011

Aktuální státní svátky v Rakousku 2011

26.10. Národní den

1.11. Svátek Všech svatých

8.12. Svátek nepos ...

Doporučujeme:
Wellness hotel
Vybavení obchodů
Ubytování Nové Hrady
Zahradní nářadí Fiskars
České sedací soupravy
Odstranění tetování
Studium v USA na středních školách